Logo

Daniel Šmíd

Spojením profesního zaměření s mou vášní pro pánskou módu, styl a oblékání vznikl nový projekt o vlivu oděvu na chování a kariéru současného muže a ženy. Z těchto myšlenek se zrodily semináře, workshopy a individuální setkání, které vysvětlují původ korektního jednání a dobrých mravů v Evropě a také podstatu pozice muže i ženy ve společnosti.

 POČÁTKY JSOU V DĚTSTVÍ

 Pánské oděvy jsem poprvé poznal v krejčovské dílně mého dědečka, kde jsem nasával vůni tkanin a strojů, těšil se ze zvuku chrastících knoflíků v krabici od bot a třídil nitě. Má cesta mne (na radu mých rodičů) vedla směrem

k estetickému vnímání světa i v práci. Obklopoval jsem se hezkými věcmi, poznával krásu okolních zemí a zdokonaloval se v používání cizích jazyků.

 

OBCHODNÍKEM VE SVĚTĚ

 Během svého profesního života jsem strávil více jak osm let v zahraničí, v německy mluvících zemích. Naučil jsem se, jak je důležité navázat se zákazníky osobní vztah a pečovat o něj. Tyto zkušenosti jsem také zúročil v mé praxi, navštívil stovky zákazníků a dodavatelů na čtyřech kontinentech, ve více jak 40 zemích světa.

 

UMĚNÍ A ESTETIKA

Velkou část mého života jsem směřoval k vlastní (také umělecké) tvorbě, která se projevila v kresbě a malbě, má kreativita mne v čase provedla obdobím návrhů nábytku, interiérů a zahrad. V posledních letech jsem se věnoval převážně návrhům textilních funkčních oděvů. Splnil jsem si také svůj velký sen a navrhl svoji první kolekci společenských šatů.

 

LEKTORSKÁ A ODBORNÁ ČINNOST

 K vlastní lektorské činnosti jsem se dostal v průběhu roku 2011. Před tím jsem však opakovaně vystupoval před veřejností jako tajemník sektorových rad služeb a uměleckých řemesel v projektu MPSV, člen výkonného týmu a moderátor největšího českého klubu Business for Breakfast. Své myšlenky jsem také sděloval na fórech a setkáních Top Centra Podnikatelek. Jsem členem lektorského týmu unikátního vzdělávacího projektu Brillant Brain. Aktivně publikuji své články v několika médiích. Od roku 2013 jsem stylista a image konzultant v prestižním krejčovství Delor, pro své zákazníky navrhuji jejich nové oděvy, pánské košile a obleky na míru, dámské šaty a kostýmy.

 

IMAGE DIALOG

 Z potřeby věnovat se některým zákazníkům osobně, vycházejí mé individuální poradenské služby v oblastech tvorby osobního stylu v oblékání a péče o profesionální image. Veškeré své znalosti a zkušenosti předávám svým klientům nejen v seminářích, ale také formou osobních schůzek.

 

VAŠE OČEKÁVÁNÍ

 V průběhu seminářů Vám namíchám skvělý koktejl ze zásad v oblékání a chování, vlastnosti oděvů a tvorby vlastního oděvního stylu. Okořením jej interaktivním přístupem a osobitým přednesem s praktickými ukázkami, jak šaty zcela mění naše vnímání o lidech. Sdělím Vám, jak naše vlastní korektní chování podporuje vizuální vjemy našeho protějšku, zamyslíme se společně nad původem zdvořilosti, institutem dámy a dalšími tématy jako jek grobiánství a nedbalost na jedné straně a etiketa, rytířskost a obětavost na straně druhé.

Formy vzdělávání

Seminář:                                                                                                                                                         

Seminář je celodenní ucelený produkt v rozsahu 6 vyučovacích hodin á 50 minut s přestávkou na oběd, tedy od 9:00 do 16:00 h, maximální počet účastníků je 25 osob.

Workshop:                                                                                                                                     

Interaktivní výuka workshopu je v rozsahu 4 vyučovacích hodin á 50 minut v dopoledních nebo odpoledních hodinách, maximální počet účastníků je 16 osob.

Přednáška:                                                                                                                                     

Přednáška je koncipována pro větší počet osob v rozsahu 1,5 – 2,5 hodin, je možno ji realizovat kdykoli v denních nebo večerních hodinách.

Místo pro výuku:

Pro interaktivní výklad potřebuji dataprojektor s promítací plochou a flipchart s fixy a bílé papíry A4.

 

Portfolio vzdělávání Basic – pro asistenty, front desk a junior obchodníky

Interaktivní vzdělávání, které kombinuje všechna tři důležitá témata o image a doplňuje (v základních informacích) záměr společnosti pečovat o chování, oblékání a firemní kulturu pracovní době i mimo ni. Přehledné vzdělávání pro start úspěšné kariéry obchodníků a zaměstnanců. Obsahuje:

  • VISUAL INTEGRITY (Co je image a jak se mnohem lépe oblékat)
  • GALANT LIFE (Korektní chování a obchodní etiketa v kostce)

Portfolio vzdělávání Advanced – pro management a vedení společnosti

Tři nástavbové vzdělávací lekce podporují záměr společnosti pečovat o chování, oblékání a celkovou image managementu a vedení firmy v pracovní době i mimo ni. Přehledné vzdělávání pro-zákaznické a interpersonální neverbální komunikace, image a jednání na následující témata:

  • PERSONAL EXCELENCE (Profesionální image a oblékání na úrovni)        
  • POSITIVE RESPECT (Diplomatické jednání s top klienty)
  • BRILLIANT MANNERS (Společenská etiketa nejvyšší úrovně)

Pro objednání do semináře se prosím přihlašte

Vaše diskuze

Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů

Všechna hodnocení

Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů